چگونه صورت خود را حرفه ای آرایش کنیم ؟


آرایش شما ماسک نیست. این نوعی هنر و از همه مهمتر نوعی بیان است. وقتی خلاقانه فکر کنید، قدرت در دست شماست تا چیزهای مختلف را امتحان کنید و آرایش و حرفه ای و کامل صورت را یاد بگیرید.

آرایش حرفه ای صورت شما فرمت شخصیت شماست. البته هرکدام از ما از سبک و ترجیحات مشخصی برخوردار هستیم ، اما اصول اولیه آرایش کامل صورت تقریباً یکسان است.

کوچکترین مراحل بعضی اوقات می تواند تفاوت زیادی در نحوه ظاهر شما ایجاد کند. ما تحقیقات زیادی انجام داده ایم تا به شما در آرایش کمک کنیم. از نکته های آرایش حرفه ای گرفته تا شرح مراحل مربوط به برنامه آرایش بی عیب و نقص ، ادامه مطلب را بخوانید تا اطلاعات بیشتری کسب کنید.

آرایش حرفه ای صورت

چگونه می توان به طور کامل صورت را آرایش کرد ؟

کلید یک زیر سازی آرایش در دستان شماست. لازم نیست بیش از حد روی فیکس کننده هایی که ممکن است پوست شما را ناراحت کند کار کنید. آماده سازی شامل پاکسازی ، تقویت کننده و مرطوب کننده صورت قبل از شروع هرگونه آرایش است. مراحل زیر غیرقابل انکار است و اگر حتی پنج دقیقه وقت بگذارید ، شما یک حرفه ای خواهید شد.

به چه چیز هایی نیاز دارید ؟
 • پرایمر
 • زیر ساز
 • رژ گونه یا برنزر
 • کرم پودر
 • سایه چشم
 • خط چشم
 • ریمل
 • رژ لب / براق

با ترجیح خودتان، می توانید از لوازم ارایشی که مایل به استفاده از آن نیستید ، بگذرید. در هر صورت ، ما یک روال کامل آرایش حرفه ای و کامل صورت گام به گام را برای شما گنجانیده ایم.

به یاد داشته باشید ، مهم است که از نوع پوست خود آگاه باشید ، بنابراین می توانید محصولات مناسبی را برای پوست خود انتخاب کنید. به عنوان مثال ، اگر شما پوست چرب دارید ، لوازم آرایش بر پایه آب مناسب برای شماست.

پوست های خشک می توانند فرمول های مبتنی بر روغن را امتحان کنند. و اگر فردی با پوست حساس هستید ، همیشه لوازم آرایش با مواد معدنی استفاده کنید.

آموزش گام به گام آرایش کامل و حرفه ای صورت

قسمت 1: زیر سازی بی عیب و نقص آرایش حرفه ای صورت

قدم 1: پرایمر روی صورت
پرایمر روی صورت

اولین قدم برای هر آرایش، استفاده از پرایمر است. انجام این کار باعث افزایش پوشش ، صاف کردن بافت پوست شما ، به حداقل رساندن منافذ و افزایش ماندگاری آرایش می شود. اگر می خواهید دویدن یا تعریق داشته باشید ، پرایمر ضروری است.

قدم 2: زیر سازی
آرایش کامل صورت

زیر سازی را انتخاب کنید که با نوع و رنگ پوست شما مطابقت داشته و آن را با استفاده از یک براش روی آن بمالید. برای آرایش حرفه ای و کامل صورت اطمینان حاصل کنید که محصول را به خوبی در امتداد صورت ، فک و گردن خود می آمیزید.

اگر در صورت خود لکه دارید ، همیشه می توانید پوشش بیشتری را برای یک سطح یکنواخت ایجاد کنید.

قدم 3: پنهان سازی
زیر سازی برای آرایش حرفه ای صورت

کانسیلر را در مناطقی که کمی سبکتر از رنگ پوست شما است برای روشن تر و حتی در مناطقی که نیاز به کار دارند استفاده کنید. با استفاده از یک براش، آن را زیر چشمان خود به شکل مثلث وارونه بکشید و آنرا کاملاً مخلوط کنید.

مقداری کانسیلر را روی نقاط تاریک و سایر نقایص قرار دهید و از لبه ها به خوبی استفاده کنید تا کانسیلر یکپارچه در پایه شما مخلوط شود.

برای پوششی سبک قسمت وسیعی از صورت خود مانند ناحیه زیر چشم ، یک کانسیلر مایع را انتخاب کنید. برای پوشش محکم تر و مناطق کوچکتر ، یک کانسیلر جمع و جور را انتخاب کنید.

قدم 4: استفاده از کانسیلر
استفاده از کانسیلر

اگر پوست نرمال دارید ، می توانید مقداری پودر کانسیلر را بر روی منطقه T خود اعمال کنید. با این حال ، این ایده خوبی است برای بقیه چهره خود از یک پودر کانسیلر برای آرایش حرفه ای صورت استفاده کنید. با استفاده از یک براش، پودر را به طور مساوی روی صورت و گردن خود بمالید.

یک کانسیلر به راحتی در کیف شما قرار می گیرد و چند لمس در طول روز می تواند صورت شما را درخشان نگاه دارد.

قسمت 2: تعریف ویژگی های شما برای آرایش حرفه ای صورت

پس از درست کردن زیر ساز خود ، وقت آن است که ویژگی های زیبایی خود را تعریف و تقویت کنید.

چشم های خود را تقویت کنید
آرایش حرفه ای چشم

برای آرایش حرفه ای و کامل صورت اطمینان حاصل کنید که یک خط چشم و ریمل با کیفیت بالا در کیف لوازم ارایش خود دارید.

 • برای فر کردن مژه ها از یک فر مژه استفاده کنید.
 • از یک ریمل استفاده کنید تا فوراً چشمانتان باز شود و باعث بیدارتر و درخشان تر شدن شود.
 • برای آرایش حرفه ای و کامل صورت می توانید یک سایه چشم به پلک های خود اضافه کنید.
ابرو ها
آرایش کامل ابرو

آرایش کردن ابروهای شما فوراً ساختار جدیدی را به چهره شما می بخشد. اگر ابروهای تیره و بطور طبیعی مشخص دارید می توانید از این مرحله پرش کنید. اما اگر ابروهای پراکنده یا بیش از حد کم پشت دارید ، می توانید برای پر کردن آنها از یک مداد ابرو یا پماد ابرو استفاده کنید.

 • مداد ابرویی را انتخاب کنید که بسیار نزدیک ابروهای شما باشد.
 • برای ایجاد “موهای کوچک” در شکاف های ابرو دقت زیاری به خرج بدهید.
 • برای داشتن ظاهری طبیعی از یک براش آرایش استفاده کنید تا آن را به طور مساوی در ابروهای خود مخلوط کند.
 • پس از پر کردن آنها ابرو، می توانید از ژل ابرو برای تنظیم آنها استفاده کنید.
 • همچنین می توانید برخی از هایلایت ها را در زیر قوس های ابرو خود اضافه کنید تا آنها را حتی بیشتر جلوه دهد.

محصولات مختلفی وجود دارد به طور خاص برای ابرو های شما مانند کیت ابرو ، مداد و شکل های دوبل موجود است.

اضافه کردن رنگ قرمز به صورت
آرایش حرفه ای صورت

رژ گونه درخشش جالبی به پوست شما می بخشد و باعث می شود سالم به نظر برسید. از براش کرکی برای اعمال قرمزی روی سیب گونه های خود استفاده کنید. از مخلوط کردن بافت ها خودداری کنید .

برای آرایش حرفه ای صورت رژ گونه می توانید لمسی از هایلایت یا روشن کننده را به گونه های خود در امتداد پل بینی و زیر استخوان های ابرو اضافه کنید.

مسیر خود را تعریف کنید
آرایش حرفه ای لب

قبل از اینکه هر لوازم ارایشی را روی لب خود اعمال کنید ، حتما از بالم لب استفاده کنید.

الان آرایش حرفه ای صورت شما کامل است و شما قرار است به آنجا بروید و حکومت کنید! آسان نبود؟ با تنها چند قدم ، هر زمان که بخواهید می توانید به این شکل ظاهری برسید. با توجه به نیاز خود ، می توانید آن را به بالا یا پایین تقویت کنید تا متناسب با مناسبت و جو باشد.

این چیزی است ، هر چند مواقعی اتفاق می افتد که اتفاقات پیش می رود. برای مواقعی از این قبیل ، همیشه مفید است که چند ترفند در آستین برای رفع اشتباهات خود داشته باشید. بیایید سریع از این واقعیت عبور کنیم.

آموزش آرایش حرفه ای

اشتباهات رایج در آرایش و راه حل آنها

آرایش حرفه ای صورت زیر سازی سایه

برای آرایش حرفه ای صورت اولا ، سعی نکنید خیلی زیاد درخشان یا تاریک تر به نظر برسید. برای جلوگیری از اولین و یکی از متداول ترین اشتباهات – سایه اشتباه – از سایه دقیق پایه برای رنگ پوست خود استفاده کنید!

راه درست برای انتخاب سایه پایه شما این است که کمی از آن را روی نوک انگشتان بکشید و آن را روی خط فک یا گردن خود مخلوط کنید. اگر نتوانید یک بار آن را به درستی آمیخته ببینید ، این سایه شماست. همیشه محصول را به خوبی روی صورت ، گردن در معرض خود قرار دهید تا رنگ ها مطابقت داشته باشند. اگر دستان شما تاریک است ، می توانید مقداری نیز روی دستان خود اضافه کنید.

اگر محصول اضافی را روی صورت خود به دست آورده اید ، یک دستمال مرطوب را بگیرید و آنرا به آرامی روی صورت خود بزنید تا آن را از بین ببرید. در صورت وجود کانسیلر اضافی نیز می توانید همین کار را انجام دهید.

آرایش حرفه ای صورت خط لب

این یکی از مهمترین اشتباهاتی است که می توانید مرتکب شوید. شما قرار است خط طبیعی لب خود را تنظیم کرده و تعریف خود را اضافه کنید. مدل “کایلی جنر” را روی لبان خود نکشید تا بزرگتر به نظر برسید. از سایه خنثی یا آستر استفاده کنید که یک سایه روشن تر از رنگ لب طبیعی شما باشد.

اگر بیش از حد آستر دارید ، مقداری پاک کننده آرایش را روی یک پنبه قرار دهید و بدون ایجاد مزاحمت برای رژ لب ، محصول اضافی آن را با دقت از بین ببرید.

ابرو های بیش از غوطه ور

لطفاً در حین ارایش حرفه ای ابرو های خود ملایم باشید وبه این نتیجه نرسید که به معنای واقعی کلمه آنها را شارپی کنید! از رنگی استفاده کنید که به نظر می رسد در چهره شما طبیعی است و برای پر کردن آنها نوازش های کوتاه و ملایم ایجاد کنید.

رژ گونه

در صورتی که رژ گونه ندارید ، از پودر فشرده خود برای اصلاح رنگ استفاده کنید. شما نمی خواهید به عنوان یک دلقک شناخته شوید!

رژ لب

وقتی می خواهید رژ لب خود را سبک کنید ، یک دستمال کاغذی بگیرید ، آن را به نصف تا کنید ، آن را بین لب های فوقانی و تحتانی خود قرار دهید و آن را ببوسید.

آرایش چشم

هنگام استفاده از سایه چشم ، توجه داشته باشید که آن را تا ابرو افزایش ندهید. هنگام استفاده از خط چشم ، تا حد امکان لاینر را تا حد امکان در خط خود نگه دارید.

خانمهای زیبارو ، امیدواریم که برخی از این نکات را در پس ذهن خود داشته باشید. ما مجموعه ای از قدم های ساده را برای کمک به شما در رسیدن به آرایش حرفه ای و کامل صورت ارائه کردیم. برای اینکه دفعه بعدی که می خواهید با ظاهری متفاوت باشید ، به شما کمک کند!

دیدگاهتان را بنویسید