براق شدن مو با روش های خانگی


محتوا پنهان

براق شدن مو چیزی است که بیشتر خانم ها آرزو می کنند. این که موهای شما فرفری یا صاف، کوتاه یا بلند باشد، درخشان شدن مو، بزرگترین قسمت موهای رویایی شما است.

به همین دلیل خوشحال خواهید شد که بدانید مهم نیست که چه نوع مویی داشته باشید، تا زمانی که مراقبت مناسبی را انجام دهید، براق شدن مو قابل دستیابی است.

براق شدن مو شما لزوماً به معنای صرف هزینه های زیاد برای محصولاتی نیست که ممکن است برای موهای شما مؤثر واقع شود. درعوض ، می تواند به سادگی استفاده از مواد طبیعی که برای شگفتی های موهای شما استفاده می شوند ، باشد.

در مقاله های قبل به 10 نوع شامپو جوش شیرین و خواص بی نظیر روغن زیتون پرداخته بودیم، اما الان میخواهیم به براق و درخشان شدن مو بپردازیم.

بهترین قسمت در مورد استفاده از مواد طبیعی این است که همه آنها به راحتی در دسترس هستند و احتمالاً در آشپزخانه شما هستند.

براق شدن مو

در این مقاله، روشهای مختلفی را برای شما آماده کردیم که بدون آنکه از خانه خود بیرون بروید ، می توانید از براق و درخشان شدن مو هایتان لذت ببرید.

برای براق و درخشان شدن مو چکار کنیم ؟

برای براق و درخشان شدن مو چکار کنیم ؟

دقیقا زمانی که مو هایتان سالم نیستند براق و درخشان شدن آنها امری غیر ممکن است. هنگامی که موهای شما به خوبی مرطوب و تغذیه می شود ، دارای کوتیکول هایی است که در مقابل ساقه مو صاف قرار دارد.

هنگامی که نور به این موها برخورد می کند ، سطح صاف به شما اجازه می دهد تا نور به سمت راست حرکت کند و باعث می شود مو های شما درخشان و براق به نظر برسد.

با این حال ، با موهای ناسالم ، کوتیکول ها بالا می روند و اجازه نمی دهند که موهای شما نور را جذب کند. موهای ناسالم همچنین منجر به مشکلاتی از جمله سرخ شدن ، مو خوره و غیره می شود.

استفاده از روش های خانگی برای به دست آوردن موهای براق نه تنها مناسب است بلکه به شما این امکان را می دهد که دستور العمل را برای متناسب با نوع و بافت مو خود تغییر دهید. برخلاف محصولات صنعتی، شما دقیقاً می دانید چه چیزی در ترکیب مراقبت از موهای شما قرار می گیرد. خواندن این مقاله را ادامه دهید تا یک راه حل مناسب برای مراقبت از مو پیدا کنید تا موهای شما درخشان و براق شود.

بهترین روغن ها برای براق و درخشان شدن مو

اگر استفاده از روغن های مناسب موهای شما بخشی از کارهای روزمره مراقبت از مو نیست، وقت آن است که آن را اعمال کنید.

روغن به تسکین پوست سر ، تغذیه و مرطوب کردن موهای شما کمک می کند و هنگام ماساژ دادن آن به پوست سر شما به افزایش گردش خون کمک می کند.

موهایی که به خوبی تغذیه و مرطوب می شوند دارای کوتیکول های سالم و صاف هستند که موهای شما براق به نظر می رسند. در زیر لیستی از روغنهای مختلفی که می توانید برای بهبود سلامت موهای خود و روشهای مختلف استفاده از آنها استفاده کنید ، آورده شده است.

1- استفاده از روغن نارگیل به عنوان یک شستشو

براق شدن مو - استفاده از روغن نارگیل به عنوان یک شستشو

روغن نارگیل یکی از محبوب ترین ترکیبات در مراقبت از مو است. این روغن سرشار از اسیدهای زنجیره چرب متوسط است و دارای خواص ضد میکروبی است که با حفظ سلامتی پوست سر، آن را به یک راه حل موثر برای تغذیه موهای شما تبدیل می کند .

این یکی از روغنهای بسیار مؤثر است که به شما امکان می دهد درست در ساقه مو شما ریخته شود ، آن را تغذیه می کند . این کار کوتیکول مو شما را صاف می کند و با تشکیل یک مانع محافظ در اطراف ساقه مو مانع از از بین رفتن پروتئین و رطوبت می شود.

در حالی که می توان روغن نارگیل را به عنوان نرم کننده عمیق از آن استفاده کرد ، یکی دیگر از روشهای رایج استفاده به عنوان شستشو است. شستشوی روغن نه تنها سریع است ، بلکه به ماندگاری موهای شما در مدت زمان طولانی کمک می کند.

موهای شما را از عواملی مانند از بین رفتن رطوبت و اثرات مضر خورشید در امان نگه می دارد. روغن موهای شما را در حالی که وزن آن کم نیست ، می پوشاند ، و از این امر جلوگیری می کند که کوتیکول های شما در اثر آفتاب یا یک محیط کم آب مضر باشند.

در صورت داشتن پوست سر حساس ، روغن نارگیل به عنوان یک شستشو نیز به آرامش و خنک شدن آن کمک می کند.

در استفاده از روغن نارگیل به عنوان شستشوی روغن مراحل زیر را دنبال کنید:
 • موهای خود را جدا کنید و سپس آن را با شامپوی معمول خود بشویید.
 • شامپو را از موهای خود بشویید و آب اضافی آن را بگیرید.
 • دو قاشق غذاخوری روغن نارگیل مصرف کنید و به آرامی موهای مرطوب خود را با آن بپوشانید. اطمینان حاصل کنید که تمام موهای خود را می پوشید. روی نکات تمرکز کنید.
 • تهویه مطبوع خود را در بالای روغن بمالید.
 • بگذارید 5 دقیقه در حین صابون یا تراشیدن ، 5 دقیقه بنشیند.
 • نرم کننده و روغن را از موهای خود بشویید و بگذارید موهای شما خشک شود.

شما می توانید این کار را حداکثر سه بار در هفته یا هر بار که موهای خود را بشویید انجام دهید. متوجه خواهید شد كه موهای شما كمتر مستعد بدحالت شدن است و لمس آن نرم تر است.

با این حال ، این یک راه حل ایده آل برای افرادی که موهای چرب هستند ، نیست زیرا شستشو ممکن است باعث چرب شدن موهای شما شود.

2- روغن کرچک برای براق و درخشان شدن مو

2- روغن کرچک برای براق و درخشان شدن مو

روغن کرچک به طور گسترده ای برای تقویت رشد مو مورد استفاده قرار می گیرد ، اما بسیاری از آنها از خاصیت نرم کننده آن آگاهی ندارند. نرم کننده چیزی است که رطوبت را حفظ کرده و آن را به موهای شما می بخشد.

چسبندگی این روغن باعث می شود تا آب و رطوبت کاملاً مناسب باشد. پروتئین زیاد آن به شما امکان می دهد لکه های آسیب دیده کراتین را در موهای خود پر کنید ، باعث می شود موهای شما صاف ، براق و کمتر مستعد سرخ شدن باشد.

با این حال ، طبیعت ضخیم روغن کرچک کار در هنگام استفاده از آن را روی موهای شما سخت می کند. استفاده از آن در ترکیب با روغن نارگیل این مشکل را برطرف می کند. این ترکیب روغن کرچک و نارگیل یک راه حل موثر برای براق و درشخان شدن مو است.

در استفاده از روغن کرچک برای براق شدن مو ، مراحل زیر را دنبال کنید:
 • یک قاشق غذاخوری روغن کرچک را با دو قاشق غذاخوری روغن نارگیل مخلوط کنید.
 • برای تقویت رشد مو آن را در پوست سر خود ماساژ دهید و همچنین روی انتهای آن تمرکز کنید تا تقسیم به حداقل برسد. قبل از خواب ، این مخلوط را روی موهای خشک بمالید.
 • بعد از اینکه همه موهای شما پوشانده شود ، حوله گرم را در اطراف آن بپیچانید (می توانید حوله را با استفاده از سشوار گرم کنید.)
 • صبح روز بعد روغن ها را از موهای خود شامپو زده و بشویید.
 • اجازه دهید موهای شما خشک شود.

می توانید این کار را حداکثر 2 بار در هفته انجام دهید. متوجه خواهید شد که موهای شما بعد از چند بار اول نرمتر و براق تر است. هرچه سلامتی موهای شما بهتر شود ، هموارتر و براق تر خواهد شد.

3- کپسول های روغن ماهی برای براق و درخشان شدن مو

3- کپسول های روغن ماهی برای براق و درخشان شدن مو

روغن ماهی به دلیل داشتن اسیدهای چرب امگا 3 وغنی بودن ، توانایی تغذیه فولیکول مو را دارد. این اسیدهای چرب برای رشد سالم مو ضروری هستند ، مصرف بهینه آن باعث می شود که موهای شما سالم و قوی شود. با این وجود می توانید روغن را مستقیماً روی موهای خود بمالید.

موهای تغذیه نشده تمایل به براق و درخشش ندارند و احتمالاً آسیب دیده و از بین می روند. این مشکل با اضافه کردن روغن ماهی به رژیم مراقبت از مو شما برطرف شده و موهای شما را با مواد مغذی اساسی که برای حفظ سلامتی آن لازم است ، مجدداً تکمیل می کند.

در استفاده از روغن ماهی برای درخشان و براق شدن مو، مراحل زیر را دنبال کنید:
 • 2 کپسول روغن ماهی را در 2 قاشق غذاخوری روغن زیتون مخلوط کنید
 • این مخلوط را برای ریشه ها بمالید
 • هنگامی که تمام موهای شما با روغن پوشانده شده است ، کلاه حمام سرتان کنید
 • 30 دقیقه صبر کنید و سپس با شامپو بشویید

روغن زیتون به دلیل خاصیت تهویه مطبوع به عنوان یک روغن حامل خوب عمل می کند. بسیاری از افراد به دلیل بو بودن از روغن ماهی استفاده نمی کنند.

هفته ای یکبار از روغن ماهی استفاده کنید و بعد از چند استفاده ، متوجه خواهید شد که موهای شما نرمتر ، براق تر و بسیار قابل کنترل تر از گذشته است.

افرادی که موهای ریز یا چرب دارند نیز می توانند از این روش استفاده کنند زیرا این روغن ها موهای شما را به چرب نمیکند.

4- روغن جوجوبا برای براقی و درخشانی مو

روغن جوجوبا برای براقی و درخشانی مو 

این روغن برای افرادی که دارای موهای چرب هستند مناسب است. روغن جوجوبا در واقع یک استر موم است که از ساختار روغن طبیعی تولید شده در پوست سر شما تقلید می کند. روغن جوجوبا سرشار از اسیدهای چرب امگا 6 و 9 و آنتی اکسیدان ها است.

اسیدهای چرب موهای شما را تغذیه می کنند در حالی که آنتی اکسیدان ها با رادیکال های آزاد بدون ایجاد خسارت مبارزه می کنند.

از آنجایی که روغن بسیار شبیه به روغن طبیعی موجود در موهای شما است ، موهای شما را می پوشاند و آن را مرطوب نگه می دارد. این به شما کمک می کند تا کوتیکول ها را در ساقه مو خود صاف کنید و موهای خود را ابریشمی و براق کنید.

در استفاده از روغن جوجوبا برای براق و درخشان شدن مو ها ، مراحل زیر را دنبال کنید:
 • 2-3 قاشق غذاخوری روغن جوجوبا را گرم کنید
 • روغن گرم را روی پوست سر و موهای خود بمالید و مطمئن شوید که تمام موهای شما به طور مساوی پوشانده شده است
 • یک حوله را با یک سشوار گرم کنید و آن را دور موهای خود بپیچید
 • بگذارید این 30-50 دقیقه بماند. می توانید یک شب روغن را در موهای خود بگذارید
 • روغن را با شامپو و نرم کننده معمولی بشویید

در صورت داشتن موهای خشک ، می توانید چند قطره روغن جوجوبا را به شامپو و نرم کننده خود اضافه کنید.

از آنجا که روغن جوجوبا موهای شما را سنگین نمی کند ، می توانید با مالیدن چند قطره از آن به موهایتان ، از آن به عنوان نرم کننده استفاده کنید. با این کار موهای شما صاف و براق می شود.

5- روغن اسطوخودوس برای براقی و درخشانی مو ها

روغن اسطوخودوس برای براقی و درخشانی مو ها

روغن اسطوخودوس رایحه دلپذیری دارد و در آروماتراپی استفاده می شود. همچنین دارای خواصی است که باعث درخشش موهای شما می شود.

اغلب به دلیل خاصیت ضد باکتریایی که به حفظ سلامت پوست سر کمک می کند ، در محصولات مراقبت از مو استفاده می شود. هنگامی که در ترکیب با روغنهای دیگر استفاده می شود ، شوره سر را کاهش می دهد و مو های شما را به طور موثری براق می کند.

مقدار کمی روغن اسطوخودوس برای براق شدن مو های شما کافی است. هنگام استفاده در ترکیب با روغن های دیگر، به طور موثری اثرگذاری می کند.

در استفاده از روغن اسطوخودوس برای براق شدن مو ، مراحل زیر را دنبال کنید:
 • 3-4 قطره روغن اسطوخودوس را در 2 قاشق غذاخوری روغن نارگیل یا زیتون مخلوط کنید
 • مخلوط را تا زمانی که گرم شود گرم کنید و شروع به استفاده از آن در پوست سر و مو کنید
 • چند دقیقه روی پوست سر خود ماساژ داده و از اینکه تمام موهای شما با روغن پوشیده شده است اطمینان حاصل کنید
 • 30-45 دقیقه صبر کنید و سپس موهای خود را با شامپو و نرم کننده بشویید

این کار را حداقل هفته ای یک بار انجام دهید تا متوجه نتایج قابل مشاهده شوید. این روغن نه تنها باعث مرطوب شدن موها شده و باعث درخشش آن می شود بلکه باعث می شود موهای شما بوی آسمانی نیز داشته باشد.

6- روغن رزماری برای براق و درخشان شدن مو ها

6- روغن رزماری برای براق و درخشان شدن موها

روغن رزماری به موهای شما کمک می کند تا رطوبت خود را حفظ کرده و آن را نرم ، سالم و براق نگه دارد. برای درمان بسیاری از موارد مختلف مانند ریزش مو ، عفونت پوست سر و خشکی مو استفاده می شود.

همچنین به منظور بهبود گردش خون در پوست سر شما شناخته شده است و این باعث می شود جذب موثر مواد مغذی و رشد موهای سالم انجام شود.

می توانید از روغن رزماری در ترکیب با سایر روغن ها مانند نارگیل ، زیتون یا بادام استفاده کنید. این می تواند به عنوان یک درمان یا سرم مرطوب کننده مطبوع استفاده شود.

در استفاده از روغن رزماری به عنوان براق و درخشان شدن مو ، مراحل زیر را دنبال کنید:
 • 20 قطره روغن ضروری رزماری را به 1 فنجان روغن نارگیل مخلوط کرده و در یک ظرف قرار دهید
 • موهای خود را شامپو زده و حالت دهید
 • در حالی که موهای شما هنوز مرطوب است ، مقدار کمی از مخلوط را روی موهای خود بمالید و بگذارید خشک شود

اطمینان حاصل کنید که بیش از حد از این روغن استفاده نمی کنید زیرا یا ممکن است موهای شما سنگین شود.

اگر احساس می کنید موهای شما در حال خشک شدن است ، چند قطره از مخلوط را بین کف دست خود مالیده و آن را از طریق موهای خود اجرا کنید تا یکدست شود و براق شود.

7- روغن درخت چای برای براق و درخشان شدن مو

روغن درخت چای برای براق و درخشان شدن مو

این ماده شگفت انگیز مراقبت از مو ریشه در استرالیا دارد ، جایی که از آن برای معالجه جوش ، سوختگی و بریدگی استفاده می شد. اخیراً به یک ماده موثره مورد علاقه مو تبدیل شده است.

خاصیت ضد باکتریایی و ضد قارچ آن را به یک راه حل موثر برای حفظ سلامت پوست سر تبدیل می کند. هنگامی که در ترکیب با روغن استفاده می شود ، موهای شما را مرطوب می کند ، پوست سر شما را تسکین می دهد و شوره سر را به حداقل می رساند.

سلامت پوست سر شما تا موهای شما را تغذیه می کند. یک پوست سر تحریک شده ، سبوم کافی را ترشح نمی کند و در این مرحله ، موهای خود را خشک و بی جان کنید. روغن درخت چای با بهبود سلامت پوست سر شما این مشکل را حل می کند.

در استفاده از روغن درخت چای برای پوست سر سالم و براق شدن مو ، مراحل زیر را دنبال کنید:
 • 3-4 قطره روغن درخت چای را با 2 قاشق غذاخوری روغن قابل نفوذ مانند روغن نارگیل ترکیب کنید
 • این مخلوط را گرم کنید و شروع به ماساژ آن در پوست سر کنید
 • پس از حدود 10 دقیقه ماساژ موهای خود ، تمام طول موهای خود را با مخلوط روغن بپوشانید
 • بگذارید این کار به مدت 30-45 دقیقه در موهای شما بماند و بعد با شامپو بشویید

هفته ای یکبار از این روش درمانی برای یک پوست سر سالم که سبوم کافی برای تغذیه و حفظ موهای شما تولید می کند استفاده کنید.

بهترین ماسک های مو برای براق و درخشان شدن مو

استفاده از یک ماسک مو حداقل یک بار در هفته باعث براق شدن مو و درخشش فوری آن میشود. در ادامه، 9 ماسک مو را ذکر کرده ایم که درخشش به موهای شما می بخشد و باعث سلامتی آن می شود.

چگونه از این ماسک های مو استفاده کنیم
 1. مواد خود را مخلوط کرده و از عدم وجود توده هایی در آن اطمینان حاصل کنید.
 2. موهای خود را بدون استفاده از نرم کننده بشویید و بگذارید خشک شود.
 3. موهای خود را به طور مساوی با ماسک مو بپوشانید.
 4. بگذارید 30-45 دقیقه بماند.
 5. با شامپو بشویید.

1- ماسک مو تخم مرغ برای درخشان و براق شدن مو

1- ماسک مو تخم مرغ برای درخشان و براق شدن مو

تخم ها پر از پروتئین هستند ، این همان چیزی است که موهای شما به آن نیاز دارد. استفاده از یک بسته تخم مرغ در هنگام تغذیه آن و درخشش استحکام آن ، درخشش فوری به موهای شما می بخشد.

برای تهیه یک ماسک موی تخم مرغ ساده برای براق شدن مو ، به یک تخم مرغ ، دو قاشق چایخوری عسل و یک قاشق چایخوری روغن بادام احتیاج دارید. اگر موهای شما بسیار بلند است ، می توانید مقدار مواد مورد استفاده را دو برابر کنید.

2- ماسک موز برای براق و درخشان شدن مو

2- ماسک موز برای براق و درخشان شدن مو

موز سرشار از ویتامین های A ، B ، C و E است که باعث می شود یک ماده عالی برای رفع موهای آسیب دیده باشد . این ویتامین ها در هنگام افزودن درخشش به تغذیه موهای شما کمک می کنند و موهای شما را نرم تر و قابل کنترل تر می کنند.

تهیه یک ماسک مو موز در خانه آسان است. فقط به یک موز رسیده احتیاج دارید ، آن را له کنید و آن را روی موهای خود بمالید. در صورت تمایل ، برای مرطوب شدن اضافی ، می توانید یک قاشق چای خوری روغن موهای مورد علاقه خود مانند بادام یا نارگیل به آن اضافه کنید.

3- ماسک آلوورا برای براق و درخشان شدن مو

از آنجایی که آلوورا 95٪ آب دارد ، بسیار آبرسان است و همین امر آن را به عنوان یک ماده عالی برای مراقبت از مو می کند. مدت زیادی است که در مراقبت از مو به عنوان ماده ای برای مقابله با شوره سر ، مرطوب کننده و رشد مو استفاده می شود.

برای استفاده از آلوئه ورا در یک ماسک مو ، 1 فنجان ژل آلوئه ورا تازه را از گیاه استخراج کنید. برای این کار ، یک قاشق غذاخوری روغن کرچک اضافه کنید ، که ماده ای است که برای کنترل یخ زدگی شناخته شده است. این مخلوط را روی موهای خود بمالید. می توانید آن را به مدت 45 دقیقه یا حتی یک شب بگذارید.

4- ماسک آووکادو برای براقی و درخشانی مو

ماسک آووکادو برای براقی و درخشانی مو

آووکادو سرشار از روغنهای چرب و ویتامین های A ، B و E است که مواد مغذی خوبی برای تغذیه مو هستند. آنها همچنین باعث افزایش سطح کلاژن در بدن شما می شوند .

کلاژن برای رشد سالم مو ضروری است ، همچنین موهای آسیب دیده را ترمیم می کند و باعث کاهش تقسیم می شود. واژگونی آسیب باعث بهبود سلامت ساقه مو شما می شود و می افزاید: درخشش.

برای یک ماسک موی آووکادو ، تمام کاری که شما باید انجام دهید این است که به اندازه کافی از آن استفاده کنید تا کل موهایتان را بپوشاند.

5- ماسک مو شنبلیله برای براق و درخشان شدن مو

5- ماسک مو شنبلیله برای براق و درخشان شدن مو

تخم شنبلیله سرشار از آنتی اکسیدان است و خاصیت مرطوب کننده دارد. موهای شما احساس می کنند که نرم است زیرا آنتی اکسیدان ها رادیکال های آزاد آسیب دیده موجود در موهای شما را خنثی می کنند.

موهایی که سالم و مرطوب هستند طبیعتا براق هستند. برای استفاده از دانه‌های شنبلیله در ماسک مو ، دو قاشق غذاخوری شنبلیله بریزید و آنها را درون یک پودر ریز خرد کنید. این پودر را در یک فنجان شیر مخلوط کنید.

موهای خود را از ریشه تا نوک با این شیر بپوشانید و به مدت 20 دقیقه روی آن بگذارید.

6- ماسک حنا برای براق و درخشان شدن مو

6- ماسک حنا برای براق و درخشان شدن مو

حنا نه تنها به عنوان یک رنگ استفاده می شود بلکه از لحاظ تاریخی به عنوان نرم کننده مو نیز مورد استفاده قرار می گرفته است. این ماده دارای خواص ضد باکتری و ضد میکروبی است که سلامتی پوست سر شما را حفظ می کند.

حنا یک رنگ قرمز عمیق به موهای شما می افزاید ، بنابراین اگر کسی هستید که دوست دارد با رنگ ها بازی کند ، از ماده مناسب برای درخشش استفاده می کند. برای استفاده از یک ماسک مو حنا ، پودر خالص حنا را با آب ترکیب کنید.

به مقدار کافی آب اضافه کنید تا یک قوام چسبناک غلیظ پیدا کنید. مخلوط را روی موهای خود بمالید و بگذارید 45 دقیقه تا یک ساعت بماند.

7- ماسک مو پاپایا برای براقی و درخشانی مو

ماسک مو پاپایا برای براقی و درخشانی مو

پاپایاها توانایی دارد موهای آسیب دیده را براق ، صاف و کنترل کند. بسیاری از محصولات تجاری مو ذکر می کنند که آنها حاوی پاپایا هستند.

دلیل این امر این است که این میوه مدت طولانی است که به عنوان یک روش مراقبت از مو استفاده می شود که آسیب مو را برطرف می کند و رشد مجدد را ترغیب می کند. برای استفاده از ماسک مو پاپایا ، پاپایا را پوست گرفته و له کنید .

به اندازه کافی از آن مخلوط کنید تا 1 فنجان پاپایا پوره شده به شما بدهد. برای این کار ، نصف فنجان ماست را اضافه کنید. این کار را روی موهای خود بمالید و بگذارید 30 دقیقه بماند.

8- ماسک مو ماست برای براق و درخشان شدن مو

8- ماسک مو ماست برای براق و درخشان شدن مو

ماست سرشار از ویتامین های B5 ، D و پروتئین ها است. در بسیاری از بسته های مو برای آبرسانی و افزودن درخشش فوری استفاده می شود. همچنین سرشار از اسیدهای لاکتیک است که پوست سر شما را تمیز می کند و مواردی مانند شوره سر را به حداقل می رساند.

برای استفاده از ماسک مو ماست، یک قاشق غذاخوری عسل و یک قاشق چایخوری آب لیمو را به یک فنجان ماست اضافه کنید.آن را روی موهای خود بمالید و بگذارید 30-45 دقیقه بماند.

شستشو مو با چایی برای براق و درخشان شدن مو

از چای ها معمولاً به عنوان شستشوی نهایی برای براقی و درخشش موهایتان استفاده می شود. آنها سرشار از آنتی اکسیدان ها و ویتامین هایی هستند که موهای شما را نرم و صاف می کنند.

اما قبل از اینکه به لیست چای هایی که به براق شدن مو کمک میکند بپردازیم ، بگذارید در مورد نحوه شستشوی موهایتان با چای صحبت کنیم.

 1. از دو کیسه چای انتخابی خود استفاده کنید و آنها را در دو فنجان آب گرم بریزید
 2. پس از آماده شدن چای ، کیسه ها را برداشته و بگذارید چای خنک شود
 3. موهای خود را بشویید
 4. درست قبل از بیرون آمدن از دوش ، چای خنک را به روی موهای خود بریزید
 5. هر نوع چای اضافی را فشار داده و اجازه دهید موهای شما در هوا خشک شود
 6. برای نتایج بهتر دوبار در ماه این کار را تکرار کنید

در ادامه لیستی از سه چای وجود دارد که به براق شدن مو کمک میکند.

1- شستشو مو با چای بابونه برای براق و درخشان شدن مو

1- شستشو مو با چای بابونه برای براق و درخشان شدن مو

اگر قصد هایلایت کردن موهایتان را دارید اما مردد هستید زیرا نمی خواهید به موهای خود آسیب برسانید ، شستشوی موها با چای بابونه برای شما عالی است.

چای بابونه دارای مواد سبک کننده ای است که برخی از نکات برجسته طبیعی را به موهای شما اضافه می کند در حالی که محتوای آنتی اکسیدانی غنی آن باعث می شود موهای شما احساس نرمی و درخشانی کند.

2- شستشو مو با چای سیاه ایرانی برای براقی و درخشانی مو

شستشو مو با چای سیاه ایرانی برای براق و درخشان شدن مو

از طرف دیگر ، اگر می خواهید رنگ مو خود را تیره کنید ، شستشوی مو با چای سیاه برای شما عالی است. چای سیاه هنگام تیره شدن موها و افزودن درخشش از ریزش مو جلوگیری می کند.

محتوای آنتی اکسیدانی بالای آن باعث می شود موهای شما قوی تر شود و در عین حال آسیب ها را به حداقل برساند.

3- شستشو مو با چای سبز برای براق و درخشان شدن مو

شستشو مو با چای سبز برای براق و درخشان شدن مو

چای سبز یکی از محبوب ترین چای هایی است که به دلیل داشتن محتوای آنتی اکسیدانی زیاد شناخته شده است. باعث کاهش ریزش مو ، تحریک رشد مو و افزودن درخشش می شود. همچنین از اسیدهای آمینه و پانتنول تشکیل شده است که هر دو برای رشد سالم مو ضروری هستند.

شستشوی مو برای براق و درخشان شدن مو

شستشوی مو به عنوان ابزاری برای شفاف سازی ضمن افزودن درخشش ، رایج است. مواد بسیاری وجود دارد که می توانید در شستشوی موها از آنها استفاده کنید ، همه اینها با هدف نهایی رسیدن موهایی که با سلامتی می درخشد ، اهداف مختلفی را ارائه می دهد.

در ادامه لیستی از مواد مختلفی که شستشو دادن مو با آنها باعث درخشش موهای شما می شود آورده شده است.

1- شستشو مو با گلاب برای براق و درخشان شدن مو

1- شستشو مو با گلاب برای براق و درخشان شدن مو

آب گلاب به دلیل طراوت بودن ، طولانی ترین زمان در مراقبت از پوست و مو استفاده شده است. این ، به خواص ضد عفونی کننده آن که باعث تسکین پوست سر شما می شود ، اضافه کرده و آن را به شستشوی عالی و مرطوب کننده مو تبدیل کرده است.

همچنین یکی از مقرون به صرفه ترین روش های درمانی مو است. بعد از شامپو از 2 فنجان گلاب سرد به عنوان یک شستشوی نهایی استفاده کنید و موهای خود را حالت دهید تا موهای شما نرم و مرطوب شود.

2- شستشو مو با ماءالشعیر برای براقی و درخشانی مو

شستشو مو با ماءالشعیر برای براقی و درخشانی مو

در حال حاضر بسیاری از شامپوهای صنعتی ، ماءالشعیر را به عنوان یکی از مواد اصلی ترکیب می کنند. این امر به این دلیل است که ترکیبات ماءالشعیر و مالت ، سرشار از پروتئین هایی هستند که موهای شما را می پوشانند و آنها را تغذیه می کنند و باعث می شوند تا موهای شما براق و نرم به نظر برسند.

برای استفاده از ماءالشعیر به عنوان شستشوی مو ، دو فنجان ماءالشعیر را درون یک پارچ بریزید و موهای خود را شامپو کنید و سپس ماءالشعیر را بریزید. چند دقیقه موهای خود را ماساژ داده و سپس آن را با آب خنک یا ولرم بشویید.

3- شستشو مو با آب و عسل برای براق و درخشان شدن مو

3- شستشو مو با آب و عسل برای براق و درخشان شدن مو

عسل یک ماده مرطوب کننده و نرم کننده شناخته شده است ، به این معنی که رطوبت موجود در ساقه مو شما را قفل می کند و آن را مرطوب نگه می دارد. همچنین ، آنتی اکسیدان را ترغیب می کند و موهای شما را بدون آسیب نگه می دارد.

برای استفاده از عسل به عنوان آبکشی ، یک قاشق غذاخوری عسل خام را به دو لیوان آب مخلوط کنید. بعد از شامپو کردن و حالت دادن موهای خود ، این کار را به عنوان یک شستشوی نهایی استفاده کنید.

4- شستشو مو با قهوه برای براق و درخشان شدن مو

4- شستشو مو با قهوه برای براق و درخشان شدن مو

این شستشو مناسب برای عاشقان قهوه و افرادی است که عطر و بوی قهوه را دوست دارند. اگر سبزه هستید ، یک شستشوی قهوه می تواند رنگ مو شما را غنی تر کند ، و جلوه ای براق و درخشان از مو های خود داشته باشید.

با این حال ، اگر موهای سبکی دارید و نمی خواهید قهوه موهای شما را خشک کند ، این ممکن است بهترین گزینه برای شما نباشد. از دو فنجان قهوه دم کرده سیاه استفاده کنید که به عنوان شستشوی نهایی خنک شده اند تا موهای شما را درخشان و براق کند و بوی فوق العاده جذابی به موهایتان بدهد.

راه های آسان دیگر برای براق و درخشان شدن مو

1- شستشو مو با سرکه سیب برای براقی و درخشانی مو

سرکه سیب برای براق و درخشان شدن مو

سرکه سیب از محبوبیت زیادی برای شستشوی مو دارد. از بین بردن خاک، موهای نرم و براق به شما می دهد. با این حال ، استفاده از این بیش از یک بار در ماه می تواند موهای شما را خشک کند. برای شستشو ، دو قاشق غذاخوری سرکه سیب را به دو لیوان آب اضافه کنید.

2- شستشو مو با گلیسیرین براق و درخشان شدن مو

شستشو مو با گلیسیرین براق و درخشان شدن مو

شستشو مو با محلول مبتنی بر گلیسیرین گیاهی می تواند باعث شگفتی موهای شما شود. این نه تنها باعث افزایش درخشش به موهای شما می شود بلکه باعث جدا شدن و مدیریت آن نیز می شود.

گلیسیرین گیاهی ، آب و یک اسانس معطر مورد علاقه خود را در یک بطری اسپری ترکیب کنید و از این محلول جوان کننده موعالی استفاده کنید.

3- مصرف آبمیوه های طبیعی برای براق و درخشان شدن مو

شستشو مو با آبمیوه های طبیعی برای براق و درخشان شدن مو

مصرف آب میوه های طبیعی ساخته شده از گواوا ، سیر ، گشنیز ، هویج ، آلوئه ورا و توت فرنگی می تواند راه زیادی را در بهبود سلامت موهای شما داشته باشد و به شما مو های براق و درخشان هدیه می دهد.

4- شستشو مو با آبلیمو برای براق و درخشان شدن مو

شستشو مو با آبلیمو برای براق و درخشان شدن مو

استفاده از آبلیمو به عنوان شستشو دهنده مو می تواند موهای براق و درخشان را فوراً به شما بدهد. به دلیل داشتن محتوای آنتی اکسیدانی زیاد همراه با توانایی آن برای تقویت تولید کلاژن است. یک قاشق غذاخوری آب لیمو را به دو لیوان آب اضافه کنید تا از آن به عنوان شستشوی مو استفاده شود.

5- سرم مو برای براقی و درخشانی مو

سرم مو برای براقی و درخشانی مو

استفاده از سرم مو، موهای شما را مرطوب و صاف نگه می دارد. این امر به این دلیل است که سرم ها معمولاً حاوی سیلیکون هایی هستند که موهای شما را می پوشانند ، رطوبت را نگه میدارند و یک سطح صاف ایجاد می کنند و باعث می شوند این کنترل بیشتر شود.

6- شستشو مو با شیر برای براق و درخشان شدن مو

شستشو مو با شیر برای براقی و درخشانی مو

استفاده از شیر به عنوان شستشو مو می تواند باعث براق شدن مو شما شود. این نرم کننده قوی است که دارای خواص صاف کننده ای نیز هست. برای استفاده از شیر به عنوان شستشو مو ، کافی است یک فنجان شیر را در موهای خود ماساژ داده و بگذارید یک ساعت بماند. آن را با شامپو و حالت شستشو دهید.

7- شیر و نارگیل برای براق و درخشان شدن مو ها

شیر نارگیل سرشار از پروتئین ، چربی های اساسی و پتاسیم است که همگی برای موهای سالم لازم هستند. استفاده از شیر نارگیل برای براق و درخشان شدن مو ، 1 فنجان شیر نارگیل را روی موهای خود بمالید و بگذارید 20 دقیقه بماند. این کار را با آب خنک بشویید.

8- زینک برای براق و درخشان شدن مو

زینک برای براقی و درخشانی مو

زینک که یک ماده معدنی برای سلامت پوست است برای مو و ناخن ها ضروری است. کمبود این ماده معدنی می تواند به مشکلاتی مانند ریزش مو ، آکنه و ناخن های شکننده منجر شود.

بنابراین ، شروع کنید به بارگیری غذاهایی مانند اسفناج ، آجیل ، مرغ و لوبیا کنید که همه آنها سرشار از زینک هستند.

9- سس مایونز برای براقی و درخشانی مو

سس مایونز برای براقی و درخشانی مو

سس مایونز پرچرب حاوی خوبی از تخم مرغ ، سرکه و روغنهای چرب است که مواد شگفت انگیزی برای مراقبت از مو هستند. از مایونز به عنوان یک درمان مرطوب کننده و براق شدن مو عمیق روی موهای خود استفاده کنید.

اطمینان حاصل کنید که مایونز در دمای اتاق قرار دارد. قبل از شروع درمان موهای خود را با آب گرم مرطوب کنید. بگذارید یک ساعت در موهای شما بنشیند و سپس آن را با شامپو و نرم کننده بشویید.

10- کدو برای براق شدن مو

کدو برای براق شدن مو

کدو یکی دیگر از مواد شگفت انگیز برای دستیابی به درخشان و براق شدن مو است. یک کدو را پوست بگیرید و آب آن را از آن جدا کنید. این آب میوه را روی موهای خود بمالید و بگذارید 30 دقیقه تا ساعت بماند.سپس با شامپو شستشو دهید.

یوگا برای سلامتی و براق شدن مو

یوگا برای سلامتی و براق شدن مو

تمرینات یوگا زیادی وجود دارد که شما می توانید برای رسیدن به موهایی سالم و درخشان انجام دهید. گویا با از دست دادن استرس ، افزایش آرامش بدن و همچنین بهبود گردش خون به حفظ سلامت مو کمک می کند.

ویتامین ها برای براق و درخشان شدن مو

ویتامین ها برای براق و درخشان شدن مو

مصرف هدفمند مکمل های ویتامین در زمانی که شما یک هدف طولانی مدت برای براق شدن مو هایتان دارید می تواند تفاوت زیادی ایجاد کند. برخی ویتامین ها مانند ویتامین های پیچیده B ، ویتامین C و ویتامین E برای رشد سالم مو ضروری هستند.

در حالی که می توانید غذاهایی را که سرشار از این ویتامین ها هستند ، مصرف کنید ، اما مصرف مکمل های ویتامین نیز گزینه مناسبی است. با این حال ، قبل از شروع مصرف هرگونه مکمل ، حتماً با پزشک مشورت کنید.

برای براق و درخشان شدن مو چی بخوریم

برای براق و درخشان شدن مو چی بخوریم

اگر براق شدن مو از اهداف طولانی مدت شماست ، حفظ رژیم غذایی مناسب برای آن یک کار ضروری تبدیل می شود.

در حالی که حفظ یک رژیم غذایی متعادل که شامل غذاهای دریایی ، گوشت و تخم مرغ است و نوشیدن آب زیادی از آن استفاده می شود ، بارگیری روی غذاهایی که عمدتاً سلامت موهای شما را تقویت می کنند چیزی است که به نتایج سریع تری منجر می شود.

در ادامه لیستی از غذاهایی که باید برای براق شدن مو مصرف کرد و در رژیم غذایی خود گنجاند اورده شده است.

1- استفاده از سبزیجات برای درخشان و براق شدن مو

استفاده از سبزیجات برای درخشان و براق شدن مو

سبزیجات سبز مانند کلم ، کلم بروکلی و اسفناج باید یک قسمت منظم از رژیم شما باشند. این بدان دلیل است که آنها سرشار از اسیدهای امگا 3 ، پروتئین ها و مواد معدنی ضروری مانند پتاسیم ، روی ، سلنیوم ، آهن ، منیزیم و کلسیم هستند که باعث بهبود سلامتی موهای شما شده و آن را تغذیه می کنند.

2- استفاده از میوه ها برای درخشان و براق شدن مو

2- استفاده از میوه ها برای درخشان و براق شدن مو

میوه ها به دلیل داشتن ویتامین غنی و مواد معدنی ، باید بخش مهمی از رژیم غذایی شما باشند. مصرف میوه هایی مانند موز ، آووکادو ، طالبی ، انگور ، سیب ، لیمو ، گوجه فرنگی و پاپایا در بهبود سلامت موهای شما موثر خواهد بود.

3- استفاده از آجیل برای درخشانی و براقی مو

استفاده از آجیل برای درخشانی و براقی مو

آجیل منبع غنی از اسیدهای چرب و مواد معدنی مانند روی است. آنها همچنین یک گزینه میان وعده سالم هستند. برای داشتن موهایی که براق و درخشان هستند ، هر روز آجیل میل کنید.

برای براق و درخشان شدن مو از چه چیزهایی پرهیز کنیم؟

1- برای براق شدن مو از استرس دوری کنید

برای براق شدن مو از استرس دوری کنید

استرس یکی از بزرگترین دلایل موهای ناسالم است. همچنین یک استرس زا بزرگ است که منجر به ریزش مو می شود. بیش از حد استرس می تواند بر گردش خون شما تأثیر بگذارد ، و تغذیه ای را که از فولیکول های مو دریافت می کند به حداقل برساند.

فعالیت های تسکین دهنده استرس مانند ماساژ آرامش بخش سر ، یوگا و ورزش خیلی به سمت حفظ سلامت موهای شما کمک میکند.

2- برای براق شدن مو از استحمام با آب سخت دوری کنید

برای براق شدن مو از استحمام با آب سخت دوری کنید

آب سخت آبی است که سرشار از مواد معدنی مانند کلسیم ، مس و منیزیم است. استفاده بیش از حد از آب سخت می تواند در موارد شدید منجر به شکنندگی و ریزش مو شود. استفاده از فیلتر دوش می تواند به حل این مشکل کمک کند.

3- دوری از مواد مضر برای درخشانی و براقی مو

دوری از فست فود برای درخشانی و براقی مو

از فست فود، سدیم ، قند زیاد ، الکل و نشاسته سفید در رژیم غذایی خودداری کنید زیرا این غذاها می توانند منجر به ریزش مو ، شوره سر و شکنندگی مو شوند.

4- برای براق و درخشان شدن مو از مواد شیمیایی دوری کنید

4- برای براق و درخشان شدن مو از مواد شیمیایی دوری کنید

در حالی که نمی توان از مواد شیمیایی به طور کلی اجتناب کرد ، اما دوری از روشهای شیمیایی ضروری است. روش هایی مانند سفید کننده و کراتیه دائمی باعث می شود موهای شما مستعد آسیب شوند.

هنگام انتخاب شامپو و نرم کننده ، مارک هایی را انتخاب کنید که سولفات ندارند. سولفات ها می توانند به موهای شما آسیب رسانند ، و استفاده بیش از حد از آنها می تواند به موهای خشک و شکننده منجر شود.

5- اجتناب از شانه کردن مو هنگام مرطوب بودن

براقی مو

موهای شما در هنگام خیس شدن آسیب پذیر است. به همین دلیل است که شما هرگز نباید آن را شانه بزنید در حالی که هنوز مرطوب است.

برای جلوگیری از این امر از شسواری که روی حالت خنک قرار دارد استفاده کنید تا موهای خود را بعد از شستن خشک کنید. اجازه دهید موهای شما قبل از آماده شدن کاملاً خشک شود.

آیا اتو مو میتواند باعث براق و درخشان شدن مو شود ؟

آیا اتو مو میتواند باعث براق و درخشان شدن مو شود

اتو کردن موهای شما می تواند به عنوان یک روش کوتاه مدت برای براق شدن مو باشد. اتو مو باعث می شود کوتیکول های شما صاف شوند ، و به نور بیشتر اجازه می دهند سطح موهای شما را منعکس کند.

با این وجود، استفاده بیش از حد از اتو مو اغلب می تواند به موهای شما آسیب برساند و در برخی موارد شدید آن را آسیب پذیر کند.

آیا نرم کننده ضروری است ؟

براق شدن مو

موهای شما به همان اندازه که تغذیه می کند به رطوبت احتیاج دارد. استفاده نکردن از نرم کننده باعث می شود موهای شما احساس آسیب و شروع به خشک شدن کند. حالت دادن به موهای شما کوتیکول های شما را مهر و موم می کند و رطوبت موجود در شافت های مو را قفل می کند.

همچنین موهای شما را کاور میکند تا بلافاصله یک ظروف سرباز خشک و خشن را به موهای صاف و براق تبدیل کنید که یک شانه می تواند بدون زحمت از آن عبور کند.

اگر موهای چربی دارید ، مقدار کمی از نرم کننده ها را به موهایتان بمالید. برای موهای خشک ، می توانید بیشتر استفاده کنید.

سایر نکات برای براق و درخشان شدن مو

 • هر روز حداقل دو و نیم لیتر آب بنوشید تا موهای شما مرطوب و سالم بماند.
 • مقداری آب به شامپو اضافه کنید تا اثر خشک کنندگی آن روی موهای شما به حداقل برسد.
 • قبل از خواب موهای خود را با یک گره به بالا قرار دهید. همچنین ایده خوبی است که روکش بالش خود را به آنهایی که از جنس ساتن هستند تبدیل کنید و این باعث می شود موهای شما در هنگام خواب از خشک شدن بیشتر نشود.
 • حداقل یکبار در هر ماه از شستشوی شفاف مانند سرکه سیب استفاده کنید تا موهایتان از بین نرود.
 • قبل از حمام کردن ، موهای خود را جدا کرده و شانه کنید تا هنگام خیس شدن موها ، کنترل بیشتری داشته باشید.
 • موهایتان را با حوله خشک نکنید زیرا باعث خشکی و آسیب می شود. در عوض ، از یک دستگاه خشک کن بر روی تنظیمات خنک استفاده کنید تا کار به پایان برسد.
 • از یک شانه چوبی دندانه دار گسترده یا یک برس دستبند برای موهای خود استفاده کنید. شانه چوبی برای جداسازی موهای شما به بهترین وجه کار می کند و باعث ایجاد ایستا نمی شود.
 • سه بار در هفته موهای خود را بشویید تا خشک نشود.
 • برای حفظ سلامتی و براق بودن ، هفته ای 2 بار موهای خود را روغن ماساژ دهید.

حفظ سلامت کلی موهای شما یک روش مطمئن برای رسیدن به براق شدن مو است. از روغن های مفید موهای شما گرفته تا تغذیه آن با ترکیباتی که به راحتی در دسترس هستند ، روشهای مختلفی برای دستیابی به موهای براق وجود دارد.

حالا که می دانید چگونه موهایتان را درخشان کنید ، منتظر چه چیزی هستید؟ موهای خود را با این دستور العمل های شگفت انگیز براق کنید و در بخش نظرات زیر از تجربیات خود برای ما بگویید.

دیدگاهتان را بنویسید