چطور موهامو اتو کنم ؟ 11 نکته برای صحیح اتو کردن مو


چطور موهامو اتو کنم ؟

یک اشتباه در اتو کردن مو می تواند منجر به سوختن مو شده، و سلامت موهایتان را ضعیف کند.

داشتن موهای زیبا و خوش حالت برای هرکسی یکی از معیارهای زیبایی او است که برخی از روش های آرایشگری این زیبایی را افزون میکنند که یکی از این روش ها اتو کشیدن موها است.

اتو کردن صحیح مو

اتو مو جز لوازم شخصی برقی است و برای این که بدانیم چگونه از آن استفاده کنیم تا هیچ آسیبی به موهایمان نرسد و خرید اتو مو باعث به خطر افتادن سلامتی موها نشود باید نکات و ترفند هایی را رعایت کنیم.

در مقالات دیگر به این که چگونه اتو مو را تمیز کنیم پرداخته بودیم حال با ما همراه باشید تا راز های ناگفته ی اتو کردن صحیح مو را بفهمید.

اتو کردن مو

اتو مو را درست تنظیم کنید

از هر خانومی بپرسید که ابزار مورد علاقه اش برای صاف شدن موهایش چیست؟ مطمعننا میگوید که اتو مو چیزی بهترین گزینه است.

اتو مو، وسیله ای است که برای بدست آوردن شکل دلخواه موها استفاده می شود. اگر فکر می کنید این آفرینش شگفت انگیز چیزی از دوران مدرن است ، اشتباه می کنید.

اتو کشیدن مو در اوایل دهه 1800 ساخته شد.با گذشت زمان ، این ابزار از هر نظر تکامل یافت. امروزه مدرن ترین آن است و بسیار کاربر پسند میباشد. اما حتی با وجود تمام مزایای استفاده از این ابزار ، مشکلی پیش روی کاربران روزمره قرار دارد.

اگر شما کاربر معمولی اتو کشیدن مو مثل من هستید ، مطمئنم روزهایی را تجربه می کنید که اتو کردن مو هرگز به درستی انجام نمی شود. با این حال، این می تواند یا تکنیک اشتباه باشد که مسئولیت آن باشید. اما به هر دلیلی باشد ، بدست آوردن نتایج ضعیف ناامیدکننده است.

اتو کردن صحیح مو

نکات و ترفند های اتو کردن مو

1- اتو کردن مو را درست شروع کنید

برای اتو کشیدن مو همیشه مطمئن شوید که موی تان در دمای مناسب قرار داشته باشد. منطق این است که یک آهن مسطح قرار است کار خود را فقط در صورت گرم شدن مناسب انجام دهد. در صورت عدم انجام این کار، قطعا به موهایتان آسیب وارد میشود.

اتو کردن مو را درست شروع کنید

2- برای اتو کردن مو آن را تمیز کنید

اطمینان حاصل کنید که اتو مو شما تمیز است. گرد و غبار همیشه گرما را مختل می کند و بر آن نتیجه منفی می گذارد. بنابراین آن را به خوبی تمیز کرده و حفظ کنید ، در غیر این صورت، قادر به اتو کشیدن صحیح مو نخواهید بود.

اگر اتو مو به خوبی تمیز نشود ، گرد و غبار ، آهک و چربی به موهای شما می چسبد و باعث می شود آسیب به موها راحت تر شود. به علاوه باعث می شود موهای شما جمع شود. همچنین باید موهای خود را به خوبی بشویید.

3- موهایتان را به درستی شانه کنید

قبل از اتو کشیدن مو های خود را به خوبی برس یا شانه بزنید تا مطمعن بشوید که هیچ گرهی در میان موهایتان باقی نمانده است.

اگر موهای شما خیلی فرفری است ، بهتر است بین اتو کشیدن مو آنها را شانه کنید. این کار کمک میکند تا مدت زمان بیشتری موهایتان صاف بماند.

اتو کردن مو را درست شروع کنید

4- از عقب مو هایتان اتو کردن را شروع کنید

همیشه حتماً از پشت سر خود شروع کنید. سپس به آرامی ، به جلو سر برسید. در بهترین حالت، موهای جلوی شما باید آخرین چیزی باشد که صاف می شود.

از عقب مو هایتان اتو کردن را شروع کنید

5- هر بار 2.5 سانتی متر را اتو کنید

شما باید برای اتو کردن مو های خود، آن را را به بخش های مختلفی تقسیم کنید، هر بار به یک بخش از موهای خود بروید.

بخش 2.5 سانتی را بگیرید و آن را به خوبی اتو کنید. صبر را از دست ندهید. این کار را به آهستگی انجام دهید تا شما امکان را بدهد موهای صاف و ماندگاری داشته باشید.

اگر هر روز از اتو مو استفاده می کنید ، از شامپو مرطوب کننده و نرم کننده برای موهای خود استفاده کنید. این باعث می شود آسیب ها کمتر شود ، فرسودگی را کاهش داده و نتایج بهتری می دهد. همیشه قبل از اتو کردن مو از اسپری 2 فاز استفاده کنید.

6- استفاده از کرم مو

برای موهای خیلی فر بعد از یک بار اتو کشیدن همه موها با لایه های نازک، مقدار کمی کرم مو را به کف دست ها زده و روی موها بکشید و بعد دوباره با جدا کردن لایه های ضخیم تر مو، آنها را اتو کنید تا کاملا لخت و صاف شوند.

7- اتو کردن زیاد مو ممنوع

استفاده مکرر و زیاد از اتوی مو باعث ریزش و کم شدن و فاصله انداختن بین موها خواهد شد. پس بهتر است تنها در مواقع خاص این کار را انجام دهید.

8- استفاده از نرم کننده در اتو کردن مو

برای موهای خیلی فر چه طبیعی و چه رنگ شده قبل از اتو، بعد از شستشوی موها حتما از نرم کننده استفاده شود تا راحت تر موها صاف شوند

9- تنظیم درست دمای اتو مو برای انواع مو

  1. برای موهای نازک (ضخامتی کمتر از نخ ابریشمی): کمترین تنظیم دمایی
  2. برای موهای متوسط (هم اندازه ضخامت نخ ابریشمی): محدوده 150-170 درجه سانتیگراد
  3. برای موهای ضخیم (بیش از ضخامت نخ ابریشمی): 180-210 درجه سانتیگراد

همچنین اگر از اسپری حرارتی استفاده نمی کنید پایین ترین درجه دمایی را انتخاب کنید.

تنظیم درست دمای اتو مو برای انواع مو

10- از جدید ترین فناوری استفاده کنید

از اتو مو با جدیدترین فناوری‌ها استفاده کنید. در مورد اتو مو و صاف کردن موها، یکی از چیزهایی که بسیار اهمیت دارد، استفاده از محصول خوب و جدید است. فناوری‌های جدید، باعث می‌شوند که آسیب کمتری به موها وارد شود.

مطمئنا موهای شما ارزش این را دارد که کمی بیشتر هزینه کنید و بهترین محصول بازار را بخرید.

11- در پایان کار

در انتهای کار می توانید مقدار کمی اسپری مو با فاصله 20 سانتی متری از سر، به آن اسپری کرده و سپس مو را شانه بکشید تا تمامی مواد آن به طور یکنواخت توزیع شوند.

برای صاف کردن موهایمان به چه ابزاری نیازمندیم

برای صاف کردن موهایمان به چه ابزاری نیازمندیم

1- اتو مو

البته که مهمترین ابزاری که باید صاف کردن موهایتان در نظر بگیرید اتو مو است! در حالی که به دنبال اتو هستید ، یکی از بهترین های موجود در بازار را انتخاب کنید. فرقی نمی کند که به دنبال یک گران قیمت باشید.

مهمترین ویژگی ای که باید به دنبال آن باشید کنترل دما است. اگر بتوانید دما را کنترل کنید ، به راحتی می توانید موهای خود را مستقیماً صاف کنید یا می توانید هر نوع ظاهر دیگری که می خواهید به دست آورید.

اتو کردن مو

2- گیره مو برای تقسیم بندی

تقسیم بندی موهایتان باعث میشود اتو کشیدن آن ها آسان تر شود، زیرا این باعث افزایش حجم مو می شود. موهای مجعد حجم بیشتری نسبت به موهای صاف دارند. اما اگر روند اتو کردن مو به درستی انجام شود، می توانید موهای صافی را داشته باشید.

برای صاف کردن موهایمان به چه ابزاری نیازمندیم

3- برس مو

یکی دیگر از مؤلفه هایی که برای اتو کردن مو ضروری است ، برس مو مناسب است. هیچ برس خاصی برای صاف کردن مو وجود ندارد ، اما انتخاب صحیح برس یک عامل مهم است. چندین نوع برس مو برای انتخاب از مدل های موجود در بازار وجود دارد.

برس دور فلزی یکی از بهترین برس های مو است. این به شما کمک می کند موهایتان را صاف کنید.

4- استفاده از سشوار

سشوار بهترین دوست هر دختری است.قبل از اتو کشیدن موها، حتما موها را با سشوار خشک کنید وآب موها را کاملا بکشید. این به شما کمک میکند تا با استفاده از کرم ها و اسپری مو هایتان را ثابت نگهردارید.

سشوار باعث می شود موهای شما دارای بالانس خوبی شود. همچنین در هنگام اتو کردن مو، به خنک کردن موها کمک خواهد کرد.

برای صاف کردن موهایمان به چه ابزاری نیازمندیم

این‌ها برخی از مؤلفه های اصلی است که باید هنگام اتو کردن موهایتان استفاده کنید. گزینه های زیادی در بازار موجود است. اما ، مهم است بدانید که چگونه موهای خود را سالم نگه دارید. بهترین هدیه ای که می توانید به موهای خود بدهید، مراقبت خوب از آن است.

اصلا لازم نیست روند گفته شده در این جا را دنبال کنید. حتی می‌توانید سبک خودتان را داشته باشید! به یاد داشته باشید که می‌توانید از روش های گفته شده برای استفاده از بیگودی و فرکننده مو هم استفاده کنید.

دفعه بعد برای اتو کردن مو این نکات ساده را در ذهن داشته باشید. در صورت وجود نکات بیشتری در مورد اتو کردن مو آن ها را با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید